Wiza turystyczna do Rosji – co trzeba wiedzieć

Jeżeli jedziesz do kraju naszych wschodnich sąsiadów, czyli Rosji, obowiązkowo musisz załatwić sobie wizę. Istnieje wiele rozmaitych typów dokumentów wyżej wspomnianych, z czego za zdecydowanie najbardziej popularne i co za tym idzie najszerzej rozpowszechnione uznaje się wizy turystyczne.
Przyznawane na wycieczki
Wiza turystyczna, jak wskazuje na to już samo jej nazewnictwo, jest dokumentem, który przekazuje się osobom podróżującym do zbiornik na deszczówkę 3000l Rosji w celach czystego zwiedzania i poznawania zakątków tego pięknego kraju. W grę wchodzi tu bowiem aspekt analizowania kultury Rosji, standardowe zwiedzanie czy odbywanie wycieczek krajoznawczych. Co trzeba przedstawić, aby móc otrzymać ten rodzaj świadczenia? Najważniejszy jest paszport i prawidłowo złożony i wypełniony wniosek wizowy. Musi być sporządzony po angielsku bądź po rosyjsku, a następnie przyjmowany – drogą instalacje gazowe lpg Poznań faksową lub pocztową, to już w zależności od preferencji osoby wypełniającej formularz.
Nie koniec formalności
Samo sporządzenie jak należy wniosku wizowego to jednak niewystarczająca opcja, jeżeli chodzi o komplet wymogów stawianych względem osób ubiegających się o bycie legalnymi turystami w Rosji. Istotne poza wyżej wspomnianym papierkiem jest też dołączenie zdjęcia i posiadanie paszportu ważnego minimum jeszcze 180 dni od momentu wygaśnięcia wizy na pobyt w Rosji. Musi być także załączone potwierdzenie wizyty turysty obcokrajowca, a to wystawia natomiast tamtejsza firma o charakterze turystycznym, pod warunkiem, że jest to biuro czy placówka zarejestrowane w Federalnym Rejestrze Touroperatorów. Istnieje opcja wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego, które ma pokrycie 30 tysięcy euro. Jest to kwota obowiązująca na obszarze Federacji Rosyjskiej.