Wiza turystyczna do Rosji – co trzeba wiedzieć

Jeżeli jedziesz do kraju naszych wschodnich sąsiadów, czyli Rosji, obowiązkowo musisz załatwić sobie wizę. Istnieje wiele rozmaitych typów dokumentów wyżej wspomnianych, z czego za zdecydowanie najbardziej popularne i co za tym idzie najszerzej rozpowszechnione uznaje się wizy turystyczne.
Przyznawane na wycieczki
Wiza turystyczna, jak wskazuje na to już samo jej nazewnictwo, jest dokumentem, który przekazuje się osobom podróżującym do Rosji w celach czystego zwiedzania i poznawania zakątków tego pięknego kraju. W grę wchodzi tu bowiem aspekt analizowania kultury Rosji, standardowe zwiedzanie czy odbywanie wycieczek krajoznawczych. Co trzeba przedstawić, aby móc otrzymać ten rodzaj świadczenia? Najważniejszy jest paszport i prawidłowo złożony i wypełniony wniosek wizowy. Musi być sporządzony po angielsku bądź po rosyjsku, a następnie przyjmowany – drogą faksową lub pocztową, to już w zależności od preferencji osoby wypełniającej formularz.
Nie koniec formalności
Samo sporządzenie jak należy wniosku wizowego to jednak niewystarczająca opcja, jeżeli chodzi o komplet wymogów stawianych względem osób ubiegających się o bycie legalnymi turystami w Rosji. Istotne poza wyżej wspomnianym papierkiem jest też dołączenie zdjęcia i posiadanie paszportu ważnego minimum jeszcze 180 dni od momentu wygaśnięcia wizy na pobyt w Rosji. Musi być także załączone potwierdzenie wizyty turysty obcokrajowca, a to wystawia natomiast tamtejsza firma o charakterze turystycznym, pod warunkiem, że jest to biuro czy placówka zarejestrowane w Federalnym Rejestrze Touroperatorów. Istnieje opcja wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego, które ma pokrycie 30 tysięcy euro. Jest to kwota obowiązująca na obszarze Federacji Rosyjskiej.