Kulturalne wyjazdy do Rosji – zasady otrzymywania wizy

Chcesz podróżować po Rosji, zwiedzając jej najskrytsze zakątki? Zanim zaplanujesz swój wyjazd ze szczegółami, zajmij się odpowiednią organizacją wszelkich niezbędnych kwestii formalnych wiążących się z tego typu wyjazdem.
Potrzebna wiza
Jeżeli masz zamiar udać się do naszych wschodnich sąsiadów, nieważne w jakim w zasadzie celu, ale w grę wchodzi przekroczenie ich granicy, koniecznie powinieneś załatwić wiele kwestii formalnych. W tym celu potrzebne jest zestawienie szeregu niezbędnych dokumentów, do jakich zalicza się paszport, Meble kuchenne Wrocław formularz wizowy odpowiednio wypełniony, a także zaproszenie, jakie powinno zostać przysłane osobie mającej podróżować po Federacji Rosyjskiej przez kogoś, kto jest zarejestrowany na obszarze tego kraju. Jeśli zaś chodzi o kwestie techniczne, to zaproszenie to może być przekazane, a w sumie dołączane do wniosku o wizę zarówno jako kopia, jak również jako oryginał. Istnieje także opcja wystawienia zaproszenia przez Federacyjną Służbę Migracyjną Rosji. Niekiedy decyzję pozytywną na temat wizy dla danego Blaty granitowe kuchenne Włocławek chętnego podróżować po ojczyźnie Rosjan wydaje MSZ Rosji.
Jak powinno wyglądać zaproszenie?
Zaproszenie ma być odpowiednio sformułowane. Musi ono zawierać szereg niezbędnych informacji oraz powinno zostać sporządzone we właściwym formacie. W praktyce chodzi o przygotowanie zaproszenia na druku organizacji, która jest instytucją zapraszającą. Na takim formularzu obowiązkowo musza znaleźć się wiadomości z zakresu nazewnictwa stowarzyszenia, organizacji i instytucji, która nas zaprasza, jak także jej pełny NIP, adres prawny, podpis i pieczątka uprawnionych do sporządzania takiej dokumentacji, sformułowany w konkretny i przejrzysty sposób cel podróży do Rosji osoby ubiegającej się o wizę. Oczywiście podstawą muszą także być dane osobowe zagranicznego turysty, na jakie składa się nie tylko imię i nazwisko czy adres zameldowania i stałego pobytu, ale przede wszystkim data urodzenia z numerem i serią paszportu. Konieczne jest także wspomnienie o przedziale czasowym, jaki przybywający do Rosji planuje zostać.