Wiza biznesowa do Rosji – warunki

Do podstawowych rodzajów wiz, jakie obowiązują przy planowaniu podróży do Rosji, warto zaliczyć wizy biznesowe. Dla kogo są one przewidziane i jak ten dokument otrzymać? O tym dowiesz się, jeśli wnikliwiej przeanalizujesz nasze poniższe fragmenty tekstu.
Komu są przypisane?
Wizy biznesowe to rodzaj wiz, jakie służyć mają przedsiębiorcom. Ich celem jest zwłaszcza umożliwienie pobytu wszystkim, którzy reprezentują jakieś organizacje o charakterze gospodarczym i przybywają w celach zawodowych i służbowych do Rosji. Najczęściej chodzi bowiem o określoną współprace z rosyjskim partnerem. Dodatkowo warto także wspomnieć o konferencjach, debatach, obsłudze serwisowej, jak także uczestnictwa w targach. W tych przypadkach wiza biznesowa również jest przydzielana.
Jakie wymagania spełnić?
Niezbędne do otrzymania wizy biznesowej jest przedstawienie kilku istotnych dmuchawy bocznokanałowe dokumentów. Wśród nich musi to być aktualny paszport. Jest wymóg, żeby był on ważny jeszcze przez minimum sto osiemdziesiąt dni, począwszy od terminu planowanego końca daty ważności otrzymanej na podróż po Rosji wizy. Istotne jest też złożenie prawidłowo wypełnionego wniosku, a więc formularza wizowego, który dostępny jest na stronie internetowej Departamentu Konsularnego MSZ Rosji i który wypełnić można tylko w dwóch językach- albo po angielsku, albo po rosyjsku. Dodatkowo, trzeba dołączyć fotografię, wykonaną wedle specyfikacji oraz uzyskać specjalne zaproszenie uprawniające do wjazdu do Rosji. Może być przedłożona również kopia takiego zaproszenia. Chodzi o to, aby była to wizytówka wystawiona przez kogoś, kto jest zameldowany na obszarze Federacji Rosyjskiej.

Zobacz stronę autora: psychoterapia Warszawa