Najważniejsze informacje odnośnie wiz do Rosji

Wyróżnia się kilka charakterystycznych wiz, jakie są możliwe i wymagane do uzyskania, kiedy staramy się przekroczyć granicę Federacji Rosyjskiej. Musisz wiedzieć, iż jest to dla Ciebie przepustka do wjazdu do kraju naszych wschodnich sąsiadów, dlatego wymogu jej posiadania nie możemy pominąć. Bez tego dokumentu nie ma szans przemieścić się do Rosji.
Rodzaje wiz
Istnieje wiele typów wiz, wśród których warto wyróżnić wizę http://akademiaprawajazdy.pl/ turystyczną, wizę biznesową, wizę tranzytową, wizę prywatną, która może być wizą jednokrotną bądź dwukrotną, a także dostępna jest wiza wielokrotna dla wyjazdu w celu rozpoczęcia pracy, wiza jednokrotna dla wyjazdu w celu rozpoczęcia pracy, wiza dla osób, jakie decydują się wziąć udział w działalności religijnej – także wariant jedno lub wielokrotny dokumentu. Dodatkowo wspomnijmy też o wizie dla studentów oraz osób niepełnosprawnych. Wyżej https://www.ast.pl/strona-glowna,5459.html wspomniane dokumenty są rozpatrywane w trybie zwyczajnym, czyli trochę trzeba na decyzję poczekać, w odróżnieniu od zasad rozpatrywania wniosku wizowego w trybie ekspresowym, które także wchodzi w grę, ale wówczas suma pieniężna, jaką trzeba zapłacić za załatwienie wszelkich formalności jest znacząco wyższa.
Jaka fotografia?
Do wizy pozwalającej na przyjazd w granice Rosji niezbędna jest fotografia, która powinna zostać wykonana według odpowiedniej specyfikacji. Wymagania to stosowny rozmiar, jaki musi mieć 3,5 na 4,5 centymetra. Dodatkowo zdjęcie powinno być wykonane w kolorze, na wysokiej jakości papierze, a tło musi być jasne. Sama fotografia ważne, żeby była kontrastowa i czysta, wyrazista oraz ostra. Żeby zdjęcie było aktualne, powinno być zrobione najpóźniej sześć miesięcy przed podróżą do Rosji. Ma zapewniać stosowną identyfikację aplikującego o wizę.

Zobacz stronę autora: Basen Gdynia Chylonia