Dziennikarz w Rosji

Do popularnych rodzajów dokumentów wizowych, jakie obowiązują na terenie Rosji i które trzeba posiadać w pewnych okolicznościach, zaliczyć należy wizę dziennikarską.
Dla przedstawicieli mass mediów
Wiza dziennikarska, jak można domyśleć się chociażby po jej nazewnictwie, przysługiwać powinna wszystkim dziennikarzom, redaktorom, pracownikom technicznym, którzy są związani zawodowo z szeroko rozumianym warsztatem dziennikarskim. Generalnie załatwienie sobie http://www.pierwszeubezpieczenieoc.pl takiej przepustki do kraju naszych wschodnich sąsiadów nie jest trudne. Wystarczy zaprezentować kilka podstawowych dokumentów.
Warunki do spełnienia
Chętny do wyjazdu do Rosji dziennikarz koniecznie powinien okazać w celu uzyskania wizy swój aktualny paszport. Ma on być ważny jeszcze minimalnie przez sto osiemdziesiąt dni od czasu zakończenia czasu ważności wizy. Jest to wymóg niezbędny. Hurtownia kosmetyków Podobnie wniosek wizowy, który ma być wypełniony w języku angielskim, albo rosyjskim. Pobieramy go ze strony www Departamentu Konsularnego MSZ Rosji. Następny krok to wykonanie zdjęcia wedle narzuconej odgórnie specyfikacji oraz przedłożenie oryginału zadania z kategorii redakcyjne, które są do wykonania. Potrzebna będzie też legitymacja dziennikarska, a w zasadzie jej kopia. Warto także wspomnieć o tym, że będąc w organie terytorialnym Federacyjnej Służby Migracyjnej Rosji konieczne będzie zameldowanie się w danym miejscu, w którym się dłużej przebywa. Przypomnijmy także kilka kwestii związanych z ubezpieczeniem zdrowotnym. Otóż jest ono polisą z pokryciem trzydzieści tysięcy euro i obowiązuje na obszarze Federacji Rosyjskiej. Przysługuje w trakcie odbywania wizyty w tym kraju.