Zanim wjedziesz do Rosji

Cały niniejszy serwis poświęcony jest tematyce organizacji legalnego pobytu w Federacji Rosyjskiej. Ten artykuł również dotyczy tego zagadnienia. Poniżej dowiecie się, na co zwrócić szczególną uwagę, kiedy przygotowujemy się do wjazdu do kraju naszych sąsiadów na wschodzie.
Karta meldunkowa
Trzeba wiedzieć, że wybierając się do Rosji, niezależnie od tego w jakim celu i na jak długo oraz na http://elektrotechmed.com podstawie jakiej wizy zostać mamy do Federacji wpuszczeni, zawsze wymagana jest dodatkowo karta meldunkowa. Jest to wymóg obowiązujący wówczas, gdy przebywać w Rosji planujemy dłużej niż siedem dni. Warto też wspomnieć o tym, iż rejestracji dokonać trzeba nie później niż siódmego dnia roboczego, licząc jako pierwszy czas przekroczenia granicy. W przypadku turystów, którzy rezerwują nocleg w hotelach, http://glas-pak.pl/sloje/ rejestracja jest realizowana bezpłatnie.
Reguły obowiązywania
Nie jest to wymóg wobec hoteli, ale większość tę praktykę wyznaje. Jeżeli zaś w grę w przypadku noclegu wchodzi pobyt w innych niż hotele miejscach, na przykład tańszych zazwyczaj hostelach, apartamentach i kwaterach publicznych, niezbędne jest udanie się do miejscowego punktu Służby Migracyjnej, czyli w skrócie – OVIR. Dokonywanie meldunku to usługa, która wymaga uiszczenia odpowiedniej opłaty pieniężnej. Przeważnie to jakieś sto rubli za pojedynczego turystę. A co w momencie, gdy takich udogodnień nie posiadamy? Brak karty meldunkowej może pociągać za sobą karę grzywny bądź obowiązkowe, przymusowe wyjechanie z kraju. Ci, którzy się nie chcą podporządkować zasadom, mogą szykować się na potężny mandat, wynoszący jakieś pięćdziesiąt euro od osoby.