Podróżowanie po Rosji – to musisz wiedzieć

Kiedy masz na celu wyjazd do Rosji, już na etapie przekraczania granicy powinieneś jasno sprecyzować sprawdzającym Cię celnikom, jak wiele transportujesz gotówki. Należy powiadomić funkcjonariuszy także i o ewentualnych przedmiotach stanowiących jakąś większą wartość.
Deklaracja celna
Konieczne jest, aby celnik jaki nas obsługuje na granicy, stosownie oznakował deklarację celną. Jej właściwe oznaczenie natomiast jest niezbędne do tego, aby swobodnie przemieszczać się po Federacji Rosyjskiej. Niekiedy https://gramet.krakow.pl/ celnicy zapominają o oddawaniu podróżnym owego dokumentu, dlatego nie bójmy się o niego upomnieć. Innym wymogiem, jaki jest także uznawany za niezbędny okazuje się określona wielkość bagażu. Nie może on przewyższać wagi trzydziestu pięciu kilogramów. Jeżeli jednak przekroczymy tę umowną granicę, wtedy zmuszeni jesteśmy dopłacać do naszych toreb i walizek. Zgodnie z odgórnymi ustaleniami, chodzi o kwotę dokładnie czterech euro jakie są doliczane za https://rema-brzeziny.pl/offer/zespoly-lozyskowe każdy jeden kilogram. Ogólnie zaś wartość bagażu nie powinna być większa niż sześćdziesiąt pięć tysięcy rubli. Jeżeli natomiast mowa o konkretnych pieniądzach, to wywieźć można z Rosji gotówkę, która jest w kwotach między trzy a dziesięć tysięcy dolarów, lecz umieszczając tę informację w deklaracji celnej. Kiedy wywożone fundusze mają więcej niż dziesięć tysięcy dolarów, wymagana jest zgoda z banku – stosowne pozwolenie na taką wywózkę pieniędzy.
Bez wymogów celnych
Podróżujący po Rosji może wywieźć z jej obszaru wyroby alkoholowe nie przekraczając dwóch litrów zupełnie za darmo. Przewieźć da się też dwieście sztuk papierosów, bez uiszczania za to jakichkolwiek opłat, z kolei cygar – 50 sztuk, a kawioru 250 gram. Przypominamy, że w Rosji walutą jest rubel, a on równa się sto kopiejek.

Zobacz stronę autora: https://glas-pak.pl/sloje/