Pociąg Kolei Transsyberyjskiej – wiadomości wstępne

Jeżeli podróż do Rosji, koniecznie powinieneś odpowiednio wyczerpująco dowiedzieć się na temat tego, w jaki sposób do owego wyjazdu warto jest się przygotować. W szczególności modne jest przemieszczanie się koleją transsyberyjską. W związku z rozległym rozpowszechnieniem tego typu usług komunikacyjnych na linii Polska – Federacja Rosyjska, wyszczególnia się szereg rozlicznych typów biletów.
Trochę historii
Warto wspomnieć, iż Koleje Rosyjskie zostały stworzone w końcówce dziewiętnastego wieku. Od tego czasu funkcjonują one bez przerwy, będąc jednym z największych w całym zmieniacz palet kraju podmiotów przedsiębiorczych. Nie tylko jest to gigantyczna firma w skali ogólnopaństwowej, ale także generalnie na świecie. Szacuje się, iż pełna magistrala kolei to praktycznie ponad 85 tys. kilometrów. Z danych statystycznych natomiast wynika, że rok rocznie z usług za pośrednictwem kolej korzysta regularnie około półtora miliarda osób!
Typy wagonów
Na oficjalnej stronie Kolei Rosyjskich można znaleźć kompletne informacje dotyczące zarówno klasy, rodzajów, jak i cen biletów, a także szczegółowy opis i charakterystyka udogodnień, na jakie pasażerowie mogą ogrzewanie magazynów liczyć posiadając konkretne z nich. Najlepszy komfort jazdy bez wątpienia mają ci, którzy wyłożą trochę więcej środków pieniężnych i wykupią bilety na wagony LUX, czyli inaczej wagony VIP, a zatem luksusową podróż, która odbywa się wyłącznie w dwuosobowych przedziałach wyposażonych w stanowiska przeznaczone do leżenia. W poszczególnych wagonach tej kategorii jest z reguły między osiem a dwanaście miejsc. Innym typem wagonów jest wagon KUPE CB, a zatem również z dwuosobowymi przedziałami i wyposażone w miejsca do leżenia, z tym że w wagonach miejsc wylicza się między dziesięć a dwadzieścia. Jest tam klimatyzacja, toaleta w każdym wagonie, prasa, pościel, posiłek, zestawy higieniczne. Jeszcze inny typ biletu przysługuje tym, którzy chcą nieco zaoszczędzić na podróży do Rosji, a więc mowa tu o wagonie z miejscami do siedzenia – też występują w nim toalety, klimatyzacja, zestawy higieniczne, posiłki, koce. Biletów jest jeszcze znacząco więcej, ale warto wiedzieć, że te wyżej przybliżone są zdecydowanie najczęściej wybierane.

Zobacz stronę autora: taśmy CuZu37